Exkurze do Památníku Terezín

30.04.2014 20:00

V úterý 15. 4. 2014 jsme nezasedli tradičně do školních lavic, ale vydali se na místo, které je spjato s jedním z nejtragičtějších období 20. století.

Nejprve naše čtyřicetičlenná skupina (složená převážně ze žáků prvního a druhého ročníku oboru Sociální činnost a doplněna několika chlapci z řad automechaniků a opravářů) navštívila po téměř dvouhodinové cestě město Litoměřice. Po individuální prohlídce města následoval kýžený cíl naší cesty. Už z dálky jsme viděli hřbitov s velkou židovskou hvězdou. Čím více jsme se blížili k místu, tím více nás přemáhal zvláštní tísnivý pocit. Následovala prohlídka Malé pevnosti, kde jsme mohli na vlastní oči spatřit místa utrpení a zoufalství, v nichž žili političtí vězňové i samotní Židé. Prošli jsme s průvodcem celou pevností, zažili stísněnost vězeňského prostoru, dostali se také do obranných chodeb pevnosti a nakonec zhlédli dochovanou ukázku z propagandistického filmu, který měl představit světu ghetto v Terezíně jako živé město kultury, kde Židé posedávají v kavárnách a děti si hrají na hřištích.

Prohlídka celého areálu nás skutečně zaujala. Většina z nás neskrývala údiv nad děsivostí zdejšího prostředí a vším, co se zde odehrálo. Exkurze nám pomohla přiblížit každodenní život a utrpení lidí v koncentračním táboře. Uvědomili jsme si také nebezpečí rasismu a extremismu, které hrozí neustále.

 

Mgr. Kateřina Roučková, DiS., Mgr. Daniela Burdová

—————

Zpět


Fotogalerie: Exkurze do Památníku Terezín

/album/fotogalerie-exkurze-do-pamatniku-terezin/p2230094-jpg/
/album/fotogalerie-exkurze-do-pamatniku-terezin/p2230097-jpg/
/album/fotogalerie-exkurze-do-pamatniku-terezin/p2230099-jpg/
/album/fotogalerie-exkurze-do-pamatniku-terezin/p2230101-jpg/
/album/fotogalerie-exkurze-do-pamatniku-terezin/p2230102-jpg/
/album/fotogalerie-exkurze-do-pamatniku-terezin/p2230103-jpg/
/album/fotogalerie-exkurze-do-pamatniku-terezin/p2230105-jpg/

—————