Jóga a setkání v kavárně Pierot Cafe

07.01.2017 12:00

 

Adventní čas si žáci 1., 2. a 3. ročníku  oboru Sociální činnost zpříjemnili seminářem vedeným certifikovanou lektorkou jógy Klárou Hetzmanovou.

Klára s žáky praktikovala a diskutovala o významu jógy v denním životě. První skupina žáků si vybrala seminář „Jógový dýchánek“. Dech je tím nejcennějším, co máme. Je symbolem a darem života. Záleží jen na nás, jak jej vnímáme, necháme se jím vést, a jak s ním zacházíme. Pomáhá soustředění, vede pohyb, zklidňuje i osvěžuje tělo a udržuje mysl bdělou. Druhá skupina prošla seminářem „Pohyb nebolí“.  Somatický pohyb a Feldenkraisova metoda je pohyb, který nebolí, není náročný, praktikování probíhá většinu času na zemi a posiluje hluboko uložené svaly. Přispívá k tomu, že se cítíme ve svém těle pohodlně. Výsledek praktikování byl  okamžitý.

Žáci byli úžasní a seminář jsme si užili.

Po praktikování jsme se přesunuli do kavárny Pierot, kde se mluví rukama. S neslyšící lektorkou Radkou a tlumočnicí znakového jazyka jsme při kávě a čaji diskutovali a zkoušeli nové znaky. Další setkání proběhne na jaře.

 

Mgr. Jaroslava Kaucká

 

 

Dne 13. prosince 2016 jsme se za doprovodu paní učitelky Kaucké a Vlachové vypravili na "jógový dýchánek" do Plzně. Seminář probíhal v kulturním středisku Beseda, kde jsme si pod vedením lektorky Kláry vyzkoušeli mnoho nových a zajímavých prvků z jógy. Prvky, které jsme si v průběhu cvičení osvojili, nám přispěly k lepšímu uvolnění dýchacích cest a celkové vnitřní relaxaci. Přednáška byla velmi zajímavá, jelikož Klárka procestovala spousty zajímavých míst, tudíž jsme se kromě cvičení věnovali i dotazům z naší strany na Klárku. Klára je velmi milá a empatická paní a na naše zvídavé dotazy s radostí odpovídala. Dozvěděli jsme se o jejích návštěvách v Indii, Africe a nedávném výletě do Ameriky, kde navštívila kurz jógy. Po skončení "Jógového dýchánku" jsme se vypravili do kavárny Pierot Cafe Plzeň, kde jsme byli po zdařilé přednášce v naší škole pozváni Plzeňskou unií neslyšících. S neslyšící paní Radkou a její milou tlumočnicí jsme se tedy měli tu čest setkat již podruhé. V kavárně jsme strávili hodinu a půl, kterou jsme si zpestřili výukou nových znaků. Zkusili jsme si objednat z nápojové nabídky pomocí znaků, které nás Radka s tlumočnicí naučila. Ve velmi příjemném prostředí jsme se ptali na znaky termínů, které nás zajímaly. I o dotazy nebyla nouze, dozvěděli jsme se spousty informací, které bychom se  z běžné praxe nedozvěděli. Věděli jste, že i pes je schopný se naučit povely ve znakové řeči?

 Úterní den určitě hodnotíme jako velmi vydařený a  užitečný vzhledem k našemu oboru.

 

Dominika Železníková a spolužáci

 

 

 

—————

Zpět


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.