Letos poprvé

17.04.2015 19:00

skládali žáci čtyřletého oboru Sociální činnost praktickou maturitní zkoušku, kde byly ověřovány jejich dovednosti z pečovatelství a zdravotní nauky.

Místem zkoušky se stal Dům sociální péče, p. o. Kralovice, kde všichni žáci v průběhu studia také plnili část své učební praxe. Důležitými účastníky maturitní zkoušky se samozřejmě stali i někteří klienti, pečlivě vybraní vedoucím úseku sociální péče panem Liborem Formánkem, DiS., a řada pracovníků ošetřovatelského personálu. Všem je třeba poděkovat za hladký průběh praktických maturit.

Že všichni, nejen žáci, přistoupili k maturitní zkoušce se vší vážností, svědčí i dotaz jednoho z klientů, dvaadevadesátiletého stařečka, který po bedlivém sledování průběhu jedné zkoušky se nakonec se zájmem zeptal, zda se „také stane předmětem maturitní zkoušky“. Té se sice letos „aktivně“ nezúčastnil, ale určitě bude vybrán příští rok.

 

Členové maturitní komise se však od něj později dozvěděli zajímavé detaily z jeho skutečné zkoušky z dospělosti, kterou skládal již jako pracující v 60. letech minulého století, v době, kdy pracoval jako zootechnik v zemědělském družstvu a potřeboval si doplnit kvalifikaci.

Všichni žáci při maturitní zkoušce předvedli, že mají nejen řadu ošetřovatelských dovedností, ale i přiměřenou dávku vlídnosti a empatie, která je pro tuto práci nezbytným předpokladem.

—————

Zpět


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.