První ukázkový den v areálu dílen odborného výcviku Střední školy Kralovice

11.10.2013 20:00

 

V rámci projektu „Podpora technických dovedností žáků Plzeňského kraje“ se 8. 10. 2013 uskutečnil ve školním roce 2013/2014 první ukázkový den v areálu dílen odborného výcviku Střední školy Kralovice, kterého se zúčastnili žáci 8. a 9. tříd ZŠ Tlučná spolu s ředitelem školy Mgr. Karlem Radou a žáci ZŠ Chotíkov spolu s pedagogickým dozorem Mgr. Danielou Litvanovou.

Realizátorem projektu je Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje. Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.30/01.0032

V úvodu byla žákům představena Střední škola  Kralovice a náplň nabízených učebních oborů Opravář zemědělských strojů a Mechanik opravář motorových vozidel (Automechanik). Poté následovala prohlídka areálu dílen spojená s ukázkami v diagnostické dílně (přístroj na měření emisí, plnička klimatizací a diagnostické přístroje pro všechna vozidla) a ukázkami obrábění kovů na novém soustruhu Bernardo. Předveden byl vozový park s možností vyzkoušet si cvičnou jízdu traktorem Zetor Proxima 70 a nákladním automobilem Iveco 180.

V závěrečné části byli žáci rozděleni do pracovních skupin. Žáci prokazovali své technické dovednosti ve svařovně (svařování plamenem, svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře CO2  a byla předvedena svářečka na hliník), v kovárně kovali čtyřhran a špic z kulatiny, v zámečnické dílně vyráběli krabičku z pozinkovaného plechu a v opravárenské hale si vyzkoušeli jednoduché montážní a demontážní práce, přezouvání a vyvažování kol motorových vozidel. Výrobky si žáci mohli odnést sebou domů nebo do školy.

Celý ukázkový den probíhal za plného denního režimu odborného výcviku.

Druhý ukázkový den proběhne 22. 10. 2013. Cílem projektu je zvýšit zájem o studium učebních oborů a získat pro ně žáky z 9. ročníků základních škol.

—————

Zpět


Fotogalerie: První ukázkový den v areálu dílen

/album/fotogalerie-prvni-ukazkovy-den-v-arealu-dilen-odborneho-vycviku-stredni-skoly-kralovice/pa080007-jpg1/
/album/fotogalerie-prvni-ukazkovy-den-v-arealu-dilen-odborneho-vycviku-stredni-skoly-kralovice/pa080009-jpg1/
/album/fotogalerie-prvni-ukazkovy-den-v-arealu-dilen-odborneho-vycviku-stredni-skoly-kralovice/pa080011-jpg1/
/album/fotogalerie-prvni-ukazkovy-den-v-arealu-dilen-odborneho-vycviku-stredni-skoly-kralovice/pa080013-jpg1/
/album/fotogalerie-prvni-ukazkovy-den-v-arealu-dilen-odborneho-vycviku-stredni-skoly-kralovice/pa080014-jpg1/
/album/fotogalerie-prvni-ukazkovy-den-v-arealu-dilen-odborneho-vycviku-stredni-skoly-kralovice/pa080015-jpg1/

—————