Úspěch v celostátní odborné soutěži Opravář zemědělských strojů

16.05.2018 15:00

Ve dnech 9. a 10. května 2018 proběhlo celostátní kolo odborné soutěže žáků oboru Opravář zemědělských strojů. Soutěž organizovala Střední průmyslová škola Třebíč. Do Třebíče dorazilo 31 soutěžících z celé České republiky. Soutěžilo se v osmi disciplínách: test z pravidel silničního provozu; test teoretických znalostí z technologie oprav, zemědělských strojů a motorových vozidel; poznávací test; praktické opravy motorových vozidel a zemědělských strojů; strojní obrábění; ruční kování za tepla; ruční zpracování kovů a svařování plamenem.

Naši školu reprezentoval Václav Kašpar ze třetího ročníku, který v silné celostátní konkurenci vybojoval pozici na stupních vítězů a  obsadil 3. místo. Navázal tak na úspěch svého staršího spolužáka z roku 2016, který skončil v celostátním kole druhý. Zároveň se opět umístil nejlépe ze všech soutěžících z Plzeňského kraje. Gratulujeme k mimořádnému úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!