Vodácký kurz - Berounka

26.06.2015 10:00

     Je úterý 23. 6. 2015 ráno, na počasí se ani neptejte. My, žáci třídy 2.S a 2.A, nakládáme za školou věci na kárku, kontrolujeme lodě, vybíráme správné velikosti pádel a záchranných vest. Konečně vyrážíme autobusem na cestu za dobrodružstvím. Zatím je to pohodlné a vůbec nejedeme dlouho. Po příjezdu na Kobylku nám počasí stále nepřeje, ale my jsme odhodlaní nenechat si svůj kurz ničím pokazit.  

     Po krátkém výcviku jsme proškoleni instruktorem Jiřím Sedleckým a připraveni vyrazit na „vodu“. Nasedání do lodiček se vydařilo bez újmy na životech a my se necháme unášet línou řekou Berounkou do kempu na Zvíkovci, kde máme v plánu stanovat. Cesta je to dlouhá! A řece musíme svými pádly vydatně pomáhat, což je pro většinu nezkušených a nezvyklých i velice únavné. Na Zvíkovci nám spadl kámen ze srdce! Všichni jsme unaveni, ale máme první část trasy zdárně za sebou, téměř suchou nohou. Naše hrdost nezná mezí J 20 minut odpočinku a už nás hlad pohání k další aktivitě. Využíváme vlastní zdroje a možnost samostatného vaření. Rozděláváme oheň, vyprávíme si své zážitky… Noc je až podezřele klidná, všichni jsme unaveni.

     Ráno, posilněni vydatnou snídaní, přihlížíme výcviku hasičů a záchranářů (a pevně doufáme, že nám takového zásahu nebude zapotřebí). Voda je klidná, počasí se nad námi smilovalo, krajina (Oty Pavla) úchvatně inspirující, teplý oběd U Rozvědčíka - každý dobíjí baterky po svém. Do Višňové už připlouvají namachrovaní vodáci, jen málo chybělo a dalo by se říci s čistým štítem. Někteří mají aspoň čisté prádlo. Dáme něco na zub, teplou sprchu, k večeru ohýnek, povídáme a užíváme si klidný večer pod hvězdnou oblohou. Je tepleji, od ohně se nám nechce, vydržíme o něco déle, vždyť už zítra to dospíme ve svých postelích.

     Ve čtvrtek ráno to balíme a vyrážíme zpět do civilizace. Užili jsme si to na 100% a zatím to byl nejlepší výlet se školou, jaký jsme zažili.

 

žáci 2. ročníků

—————

Zpět


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.