Vzpomínka na letošní plesy

17.03.2016 21:00

—————

Zpět


Maturitní ples 4. S

Čtvrtý ročník je znamením pro ukončení studia úspěšným složením maturitní zkoušky. Ovšem tuto životní lekci významně ztěžuje příprava maturitního plesu, který ani u nás ve 4. S 2016 nebyl výjimkou.

Mírné přípravy začaly již na konci 3. ročníku, kdy jsme se po dlouhém dohadování shodli na tématu, termínu a místu konání a objednali si choreografa, abychom se s nadšením po prázdninách pustili do velkého plánování a tančení.

Růžové brýle, které si většina z nás nasadila, postupem času ztrácely na ostrosti barvy, šedly nebo se jim raději rozbila sklíčka, a tím udeřila realita. Čím blíže byl onen den D, tím více se usazovala napjatá atmosféra. Přestávky a hodiny volna se nesly v duchu křiku a růžových pilulek, které naneštěstí postupně ztrácely na účinnosti.

Ovšem i přes všechny neshody a překážky jsme se v pátek 22. ledna 2016 ocitli v Kulturním domě v Kralovicích, abychom doladili poslední nelibozvučné struny, a vytvořili tak příjemný večer plný zábavy ve společnosti natěšených maturantů.

Téměř jsme ani nestačili dokončit generálku, a už se nám v předsálí začali hromadit naši hosté. S radostí jsme je přivítali a s úsměvem je pobízeli ke koupi štěstíčka či maturitních novin.

Stejně jako to chodí na divadelním představení, v daný čas, kdy byli všichni usazeni a ještě jednou přivítáni tentokrát ústy moderátora, ztlumila se světla a hlavní reflektory se zaměřily na volný parket, na kterém jsme za doprovodu hudby dostali konečně možnost předvést předtančení, které jsme od září pilně secvičovali, a do kterého jsme vložili všechno nadšení, touhu, radost. Konečně jsme se zbavili vší frustrace, která nás pronásledovala. Pro nervozitu na tak malém prostoru nezbylo místo.

Téměř každá dívka se těší na okamžik, kdy si oblékne své maturitní šaty a spolu s krásně upravenými vlasy, nehty a pletí si v doprovodu svého otce či přítele převezme šerpu a přijme sklenku šampaňského se sladkou jahodou. Tento moment nadešel krátce po vystoupení úžasných klientů z Domu sociální péče v Kralovicích, kdy jsme se po troše zápasení se šněrováním a zadržováním dechu (kluci jsou klikaři) seřadili a postupně se připojovali k odšerpovaným maturantům, abychom si společně s třídní učitelkou Mgr. Kateřinou Roučkovou a panem ředitelem připili a následně si poslechli třídní proslov.

Bylo až neuvěřitelné, jak rychle čas plynul. Program postupoval neuvěřitelnou rychlostí, po volné zábavě, během níž jsme téměř protančily střevíčky, pošlapaly pánům boty a pózovaly před fotografy, byl znovu čas, abychom se přesunuli do šaten a uvolnili tak parket Hradeckým panenkám. Ty předvedly úžasnou španělskou show, zatímco jsme se chystali na poslední hlavní bod večera, jímž bylo půlnoční překvapení.

Za zvuků kravího bučení následovaného znělkou oblíbeného českého filmu „Slunce, seno“ jsme si v kostýmech zatančily klasický kruhový tanec, zatímco na nás kluci dohlíželi zpoza řidítek kola. Jak už to ovšem bývá, půlnoční překvapení se neobejde bez menšího zvratu, a tak jsme ze sebe strhaly ženské zástěry a v doprovodu našeho skvělého choreografa a kluků, jsme (zcela oblečené!) převedli směsici pohybů, na které jen tak určitě nezapomeneme.


Fotogalerie: maturitní ples 4.S

Tato fotogalerie je prázdná.


Absolventský ples tříd 3. A, 3. O

 

  V pořadí 23. absolventský ples uspořádali pro své rodiče, učitele a přátele žáci třetích ročníků učebních oborů Střední školy Kralovice dne 4. 3. 2016. Celým večerem nás skvěle provázela moderátorka Jana Beranová, o hudební stránku se kvalitně postarala kapela Super Band a organizaci tomboly bravurně zvládl Jiří Čapek.

Večer plný překvapení zahájilo roztomilé baletní předtančení absolventů. Po něm nám vyrazilo dech skvělé hudební vystoupení dechového orchestru ZUŠ Plasy. Dále jsme si užili ladnou chůzi absolventů po červeném koberci v záři reflektorů při slavnostním šerpování třídními učiteli Hanou Gryszkiewiczovou a Martinem Fazekašem a následné společné focení. V tomto nestřeženém okamžiku se mikrofonu zmocnili schopní zástupci z řad žáků se svým upřímným poděkováním (a dary) třídním učitelům za jejich trpělivost.  Slavnostní ceremoniál zakončilo sólo absolventů se všemi přítomnými zaměstnanci školy a s rodiči. Volnou zábavu zpestřilo kulturní vystoupení spoře oděné taneční skupiny TWERK. O finále celého večera se postarali absolventi půlnočním překvapením, ve kterém nám zopakovali ladné baletní kreace z úvodu večera. Kdo neměl štěstí v bohaté tombole a neodnášel si nějakou překvapivou, hodnotnou výhru, odcházel určitě domů s pocitem příjemně stráveného večera.


Chlapcům se ples jistě velice vydařil a všichni věříme, že podobně úspěšní budou v červnu při absolvování závěrečných zkoušek.


Fotogalerie: absolventský ples 3.A a 3.O

Tato fotogalerie je prázdná.