Zetor Gallery i Masarykův okruh v Brně

17.04.2015 19:00

Další cesta žáků a pedagogů, organizovaná v rámci projektu “Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Plzeňském kraji“, Regionální hospodářskou komorou Plzeňského kraje, zavedla naše žáky a žáky ZŠ Manětín ve dnech 8. a 9. dubna 2015 do jihomoravské metropole. Tradiční český výrobce traktorové techniky zde již téměř dva roky představuje v nové, víceúčelové hale značku Zetor.

Zetor Gallery s řadou zajímavých exponátů, efektních audiovizuálních prvků a multidotykových displejů a samozřejmě samotných traktorů se nachází přímo v areálu společnosti ZETOR TRACTORS a.s. v Brně-Líšni. A naši žáci - budoucí opraváři zemědělských strojů – si tuto prohlídku náležitě užili.

Součástí dvoudenní exkurze ovšem nebyla jenom prohlídka v Zetoru. Velice zajímavá byla také návštěva závodního okruhu pro automobilové i motocyklové závody - Masarykova okruhu. Mnozí zájemci se samozřejmě mohou dozvědět řadu informací o historii, rekordech, parametrech a závodech na okruhu, ale jen málokdo se může pochlubit tím, že Masarykův okruh osobně jel. Naši žáci ano!

Dostali totiž možnost projet se po Masarykově okruhu osobně. Nebylo to sice v kokpitu závodního vozu nebo na slideru brousícím asfalt, ale i jízda autobusem po brněnských „šikanách“ bude pro mnohé z našich žáků nezapomenutelným zážitkem.

—————

Zpět


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.