Pohár Josefa Pasopusta v Plasích

26.10.2016 16:00

Ve čtvrtek 20. října 2016 se fotbalové družstvo našich chlapců zúčastnilo okresního finále turnaje o pohár Josefa Masopusta v Plasích. Počasí se nám opravdu povedlo. Celý den svítilo sluníčko, prostě ideální podmínky pro kopanou. První zápas měli naši chlapci volno, protože se utkaly dva domácí celky z Plas. Nakonec zaslouženě vyhrálo družstvo gymnázia nad obchodní akademií. V druhém zápase v pořadí nastoupili naši chlapci s obchodní akademií.  Hned od úvodního hvizdu jsme soupeře zatlačili a také rychle vstřelili branku. Po výborném výkonu Karla Langa naše škola vyhrála 5:0. Po krátké pauze jsme nastoupili k dalšímu zápasu proti Gymnáziu Plasy. Zápas byl vyrovnaný až do 10 minuty prvního poločasu, bohužel přišel laciný gól a od té doby už byl soupeř lepší. V druhém poločase Karel Lang šel sám na branku, ale po krásném lobu míč skončil nad horní tyčí. Ke konci zápasu gymnázium vstřelilo i druhý gól a tím rozhodlo zápas. Musím pochválit naše družstvo jako celek, žáci prokázali týmovou kohezi a kooperaci, tímto bych jim tak chtěl poděkovat. Sice jsme neobhájili první místo z minulého ročníku, ale alespoň náš hráč Karel Lang vyhrál cenu nejlepšího střelce turnaje.