Středoškolský lehkoatletický pohár v Plasích

26.09.2017 20:00

V úterý  19. září 2017 se v Plasích uskutečnil Středoškolský lehkoatletický pohár. Jako tomu bylo loni, také letos se závodilo v tradičních disciplínách, jako je běh na 100 m, 400 m a 1500 m, skok vysoký a daleký, vrh 5 kg koulí a divácky atraktivní štafeta 400-300-200-100 m. Dívky startovaly v bězích na 60 m, 200 m a 800 m, skoku vysokém a dalekém, vrhu 3 kg koulí a ve stejné štafetě jako chlapci.

Počasí je snad rok od roku horší. Pouhých 9 stupňů a mokrá atletická dráha atletům nesvědčila. Chlapci celkově obsadili 3. místo ve své kategorii a 3. místo vybojovaly také dívky. Nicméně v koulařském sektoru se nám zadařilo. Jan Kubíček vrhl ze všech nejvíce a jeho výkon tak činil 10,94cm, ale i u dívek se zadařilo. Nikola Bočková vrhla koulí ze všech dívek nejvíce. Díky Lukáši Chroustovskému  jsme vyhráli i další disciplíny a to sprint v čase 11,6 s a skok daleký v délce 530 cm. U dívek dále zazářila Kateřina Habrová, která skočila do výšky 135 cm a obsadila první místo. Ještě jednou všem reprezentantům děkuji a doufám, že moc neprochladli.